Ana Popović Shoes & Friends Pop Up
AI, autentičnost i slow fashion u centru Beograda.
U Dom omladine Beograda 7. i 8. marta održava se 14. izdanje Ana Popović Shoes & Friends Pop Up-a. Beograd ponovo dobija prostor u kojem se susreću moda, dizajn i nezavisna kreativna scena, kroz dvodnevni market koji tradicionalno okuplja domaće i regionalne male brendove i dizajnere.
Oko 50 izlagača predstaviće kolekcije i predmete nastale u manjim serijama – od odeće, obuće i nakita do keramike i umetničkih radova. U trenutku kada je moda brža nego ikada, fokus se vraća na proces, materijal i odgovorniju proizvodnju.
Pored prodajnog segmenta, događaj zadržava i edukativni i humanitarni karakter, uz očekivanih više od 2.000 posetilaca tokom dva dana marketa.
Ovogodišnja krovna tema, „AI i autentičnost“, otvara pitanje koje se sve intenzivnije nameće u kreativnim industrijama: kako koristiti alate veštačke inteligencije bez gubitka identiteta?
Program uključuje besplatne radionice i razgovore sa relevantnim imenima domaće scene. Ivan Minić vodi praktičnu AI radionicu namenjenu malim biznisima, fokusiranu na konkretne načine povećanja efikasnosti, dok Tea Zavacki i Dinko Tipurić kroz sesiju „AI i autentičnost“ otvaraju diskusiju o balansu između tehnologije i autorskog izraza. Organizatori najavljuju i goste iznenađenja.
Ana Popović Shoes & Friends Pop Up izrastao je u prostor susreta malih brendova i publike koja bira svesnije i odgovornije, a u atmosferi i pristupu oseća se duh evropskih dizajn marketa.
Ulaz se naplaćuje simboličnih 200 dinara i ulaznicu je moguće zameniti za jednu šolju kafe. Deo prikupljenih sredstava će ići u humanitarne svrhe.
Više informacija i kompletan program dostupni su na: popup.anapopovicshoes.com
Flajer za Ana Popović Shoes & Friends Pop Up
Slična dešavanja
Dom omladine Beograda dešavanja
Nema više ništa :(