Worm Man + Pempti Kasta (GR) + Isabel
Posle duže pauze, vraćamo se raširenih krila. Poslednjih više meseci u našoj državi dešavaju se velike stvari. U momentu najveće tuge, u narodu se pokazala ogromna solidarnost i zajedništvo. Guska je svim srcem uz studente!
Ovom prilikom pozivamo vas na svirku koja jedan koktel žanrova, malo da odmorite glavu bar na par sati, pa onda nazad u blokade!
Slušamo:
Oi street punk, Solun)
Direktno sa ulica Soluna, Pempti Kasta sviraju žestok, brz i melodičan street punk sa Oi! i hardcore punk uticajima.
Tekstovi – kako na grčkom, tako i na engleskom – opisuju borbu pobunjeničke radničke klase u svetu koji ide nagore, borbu za očuvanje scene i ludi životni stil i duh naših voljenih kultura velikog grada.
Pempti Kasta su aktivni od 2013. godine i do sada su objavili self titled CD (2014), LP “From Streets With Hate” (2018), EP “Den Allakse Tipota” (2021) i LP “No Ceasefire” (2024).
U poslednje vreme, bend je stalno na putu, svirajući u 14 različitih zemalja na bezbroj koncerata i 2 uzastopne turneje, uspostavljajući bazu u srcu evropske pank scene, u Berlinu.
Vidimo se u pogu!
https://pemptikasta.bandcamp.com/album/no-ceasefire
(silly scary dark synth, Opovo)
Šta reći o ovom crvljivom projektu? Vole rock, izlaze samo po kiši, ne druže se puno. Ekipa iz dalekog Opova dolazi da vam se dere u facu uz najjače dark synth melodije. Zagarantovani djuskavac, tvrda zezalica. Iza sebe imaju jedan album pod nazivom ‘Jackal Unbound’ i jedan EP ‘I Love It’ and yes we do love it. 8. aprila su izbacili svoj novi single ‘Everyone is a cop except me’ koji ćete imati priliku da čujete u Crnoj Kući! Sa sobom donose svoje kul majice tako da kupi, podrži crve.
https://wormmanproject.bandcamp.com/album/jackal-unbound
(noise rock/post-metal, Pančevo)
Isabel je pančevački nojz rock/post metal sastav osnovan 2021. godine, inicvijalno kao dvojac, a početkom 2024. godine skupili su kompletan bend. Njihov zvuk karakteriše širok spektar uticaja, od no-wave muzike pa do modernog blek metala, prepoznatljiv po disonantnim rifovima, naglim pauzama i sveukupno nelagodnom atmosferom.
Njihov debitantski album ‘Phantom Limbs’ izdat je u novembru prošle godine.
https://isabelband.bandcamp.com/album/phantom-limbs
Ulaz: 21+: 600rsd // <21: 400rsd
Slična dešavanja
Crna kuća - Omladinski centar CK13 dešavanja
Iconoclast (USA)
četvrtak / 24. apr 2025. 21.00