Profesor Čonta i Patka

SKCNS Fabrika, Novi Sad

četvrtak, 17. septembar 2026.

od 21.00

1.500 RSD
Kupi karte
Na Gigs Tix

Novi Sad ima priliku za još jedno vraćanje u vreme kada je pank tek pravio svoje prve ozbiljne udare. Profesor Čonta i Patka stižu u SKCNS Fabriku 17. septembra, sa repertoarom koji povezuje oba albuma Pekinške Patke, singlove i nekoliko iznenađenja.

U postavi su Nebojša Čonkić Čonta na vokalu, Zoran Bulatović Don Bale na gitari, Robert Radić Robi za bubnjevima i Marko Vanović Ramon na basu. Bale je svirao u Patki početkom osamdesetih, kao i u postavi koja je ponovo nastupala od 2010. do 2012, dok su Radić i Vanović vezani za različite važne tačke novosadske novotalasne i pank scene.

Na setu su pesme sa albuma Plitka poezija i Strah od monotonije, uz singlove i dve nove stvari - prvi put posle više decenija. Ideja nije da se odsvira još jedan tribute koncert, već da se ponovo pokrene energija benda čije su pesme ostale deo novosadskog muzičkog pamćenja.

Profesor Čonta i Patka nastupaju 17. septembra u Fabrici. Ulaz je od 20:00, a početak koncerta zakazan je za 21:00.

Vreme:

četvrtak, 17. septembar 2026.

od 21.00

Mesto:

Slika za Profesor Čonta i Patka