Ono što je pre tačno devet godina počelo kao spontani akustični bluz duo na Platou Milana Mladenovića, preraslo je u prepoznatljiv programski brend Doma omladine Beograda. Osnivači projekta, Aleksandar Đukić i Bojan Vulin, ovog juna izlaze pred publiku u punom koncertnom formatu kao Monday Blues Band, a na sceni im se pridružuju istaknuti beogradski muzičari Milan Petrović na klavijaturama i Željko Janković za bubnjevima.
Repertoar benda direktno se oslanja na tradiciju i muziku istorijskih velikana kao što su Peter Green, Robert Johnson i Elmore James. Koncept nastupa je specifičan po tome što bend svira bez unapred pripremljene set-liste. Sve odluke o toku svirke donose se na samoj sceni, ostavljajući maksimalan prostor za džemovanje, živu komunikaciju i spontanu emociju, što će za ovaj koncert biti dodatno podržano bogatom zvučnom i svetlosnom produkcijom.
„Na koncertima mnogo improvizujemo, džemujemo i puštamo da pesme slobodno dišu. Nikada nemamo unapred određenu set-listu - odluke donosimo na sceni.“ - Aleksandar Đukić
Vreme:
subota, 6. jun 2026.
od 20.00
Mesto:
Dom omladine
Beograd