Završeno

Monday Blues Band

Dom omladine, Beograd

subota, 6. jun 2026.

od 20.00

Ono što je pre tačno devet godina počelo kao spontani akustični bluz duo na Platou Milana Mladenovića, preraslo je u prepoznatljiv programski brend Doma omladine Beograda. Osnivači projekta, Aleksandar Đukić i Bojan Vulin, ovog juna izlaze pred publiku u punom koncertnom formatu kao Monday Blues Band, a na sceni im se pridružuju istaknuti beogradski muzičari Milan Petrović na klavijaturama i Željko Janković za bubnjevima.

Repertoar benda direktno se oslanja na tradiciju i muziku istorijskih velikana kao što su Peter Green, Robert Johnson i Elmore James. Koncept nastupa je specifičan po tome što bend svira bez unapred pripremljene set-liste. Sve odluke o toku svirke donose se na samoj sceni, ostavljajući maksimalan prostor za džemovanje, živu komunikaciju i spontanu emociju, što će za ovaj koncert biti dodatno podržano bogatom zvučnom i svetlosnom produkcijom.

„Na koncertima mnogo improvizujemo, džemujemo i puštamo da pesme slobodno dišu. Nikada nemamo unapred određenu set-listu - odluke donosimo na sceni.“ - Aleksandar Đukić

Vreme:

subota, 6. jun 2026.

od 20.00

Mesto:

Kategorija i pravac:


Koncerti i svirkeJazz & Blues
Slika za Monday Blues Band