Četiri godišnja doba

Vreme:

petak / 20. feb 2026.

19:00

Objavljeno: 19. feb 2026.

Slika za Četiri godišnja doba

Niški kulturni centar organizuje koncert na kome ćemo čuti jedno od najpoznatijih i najviortuoznijih dela barokne muzike - Četiri godišnja doba, italijanskog kompozitora Antonija Vivaldija. Na  koncertu će nastupiti Niški kamerni orkestar pod dirigentskom palicom maestra Vladimira Dimovskog iz Severne Makedonije, a solista na koncertu će biti flautistkinja Anđela Danković.

Koncert će se održati u petak, 20. februara, u sali br. 2 Oficirskog doma, s početkom u 19 sati.

Ulaz je slobodan.

Vladimir Dimovski je dirigent, violista i muzički producent, prepoznat po svojoj ulozi tvorca, organizatora i umetničkog vođe velikih orkestarskih i krosover muzičkih događaja u Makedoniji i regionu. Njegova karijera je usko povezana sa realizacijom koncertnih projekata koji su proširili publiku za orkestarsku muziku i uveli nove koncertne formate.

Dimovski redovno diriguje na festivalu Interfest, a dirigovao je i orkestrima Makedonske opere i baleta i Makedonske filharmonije, kao i drugim manjim ansamblima. Osim dirigovanja, aktivno radi kao aranžer i muzički producent, stvarajući koncertne koncepte i orkestracije koje kombinuju klasičnu, pop, rok i filmsku muziku, prilagođene različitim scenama – od koncertnih dvorana do otvorenih i stadionskih prostora. 

Anđela Bratić je jedna od vodećih srpskih flautistkinja, dobitnica nagrade časopisa Muzika klasika za najboljeg ženskog izvođača 2014. godine. 

Nastupala je kao solista sa brojnim simfonijskim i kamernim orkestrima u Evropi, Aziji i Americi, uključujući Simfonijski orkestar Ho Ši Mina, Simfonijski orkestar RTS-a, Banjalučku filharmoniju i drugim ansamblima.

Učestvovala je na važnim festivalima u Srbiji, Crnoj Gori, Sloveniji i Bosni, održala samostalne koncerte i majstorske radionice širom sveta. Član je kvarteta „Kamerna banda“, a Fakultet umetnosti u Nišu objavio je njene CD-ove „Fantazi“ i „Inspirisani flautom“.

Slična dešavanja


NKC - Niški kulturni centar dešavanja

Nema više ništa :(

Najnovije na Urban BUG-u