Završeno

Braća Ordovski. Film protiv digitalije

Američki kutak, Novi Sad

17–27. januar 2025.

Otvaranje u 19.00

U Američkom kutku Novi Sad 17. januara u 19.00 časova biće otvorena izložba koja na neobičan način ponovo povezuje dva razdvojena brata kroz njihovo fotografsko umeće.

Braća Ordovski rođena su i odrasla u Rusiji, u Sankt Peterburgu, ali obojica žive van Rusije. David je otišao na studije u SAD sa 17 godina i ostao da živi u Njujorku, dok je Fedor emigrirao zbog političke situacije 2022. godine i živi sa porodicom u Novom Sadu.

Na izložbi pod nazivom “Braća Ordovski. Film protiv digitalije” biće predstavljene fotografije koje je snimio David Ordovski tokom rada na snimanju filmova u SAD-u, kao i fotografije koje je napravio Fedor Ordovski pomoću digitalnog fotoaparata uglavnom nastale u Novom Sadu, a koje vizuelno reflektuju njihove različite stilove i pristupe snimanju.

Davidove radove oslikava atmosfera, zamišljenost i poetičnost, dok Fedor više favorizuje oštru formu crno-belih kadrova, kao svedok samih događaja, iako ni njemu nije strano meditativno posmatranje.

Izložba će biti otvorena od 17. do 27. januara, a posetioci će moći da je pogledaju radnim danima od 10 do 20 časova.

Vreme:

17–27. januar 2025.

Otvaranje u 19.00

Mesto:

Kategorija i pravac:


IzložbeFotografija
Slika za Braća Ordovski. Film protiv digitalije