Artan Lili
Jedan od koncertno najaktivnijih bendova u regionu objavio je impresivnu listu proletnjih nastupa, pa će se tako u sklopu regionalne turneje na listi naći i Zrenjanin, 22. marta u Lion pub-u. Tim povodom frontmen grupe Bojan Slačala je izjavio: "Kao i neobično pravo je zadovoljstvo što dolazimo ponovo. Biće sjajna žurka, dođite svi i vidimo se u Lion Pub-u!"
Od kako je njihov prvi singl Džoni objavljen u novembru 2012. godine Artan Lili je nesumnjivo jedan od najčešće pominjanih sastava u regionu kada se pričalo o novim snagama na domaćoj i regionalnoj muzičkoj sceni. Grupa se tokom vremena ustalila u sada već prepoznatljivu četvorku: Bojan Slačala – bas i vokal, Romana Slačala – vokal i daire, Marko Ajković – bubanj i Andrija Babović – gitara.
Artan Lili trenutno objavljuju singl-spotove sa 3. albuma u saradnji sa kolegama sa scene.
Singl “Rokenrol posle rokenrola” je nastao u saradnji sa Zoranom Kostićem Canetom, frontmenom grupe Partibrejkers, dok su singl "Otrov" realizovali sa Nikolom Vranjkovićem. Poslednji u nizu, singl "Hardkor i pank" je nastao u saradnji sa Zoranom Marinkovićem, frontmenom grupe Bjesovi.
Nove pesme kao i reizdanje sad već kultna prva dva albuma grupe su u regionalnoj kooperaciji izdale dve najveće izdavačke kuće - zagrebačka Croatia Records (ex Jugoton) i beogradski PGP-RTS.
Dobitnici su 1. po redu nagrade Zadužbine Milana Mladenovića osnovane 2019. godine za kompoziciju 'D.E.P.R.A.' sa kojom su zadovoljili sve kriterijume koje muzičko delo čine izuzetnim. «To je originalno, duboko individualno, stilski dosledno i inteligentno autorsko i izvođačko ostvarenje, koje talenat i veštinu tretira bez kalkulacija i cinizma, sa autentičnom emotivnošću i pripadajućim poštovanjem.» – navodi se u saopštenju povodom dodele nagrade.
Artan Lili završene pesme objavljuju sukcesivno, preko Bandcamp platforme u formi singlova. Ovakav metod - singl po singl u savremenom izdavaštvu smatraju svojom inovacijom, jer niko pre njih to nije uradio. Na taj način osavremenjuju zastareli vid izdavanja albuma.
Svojim singlovima osvajaju prva mesta svih relevantnih radijskih i TV top lista u zemlji i regionu. Najzanimljiviji je plasman pesme “Ako stanemo tu”, koja je odmah kao novitet zasela na prvo mesto liste Diskomera Studija B, što je pre njih, u 40 godina postojanja liste, pošlo za rukom samo Bijelom Dugmetu, Ekatarini Velikoj i grupi Kal.
Do sada su izdali 2 albuma “Artan Lili” “New Deal” i jedna su od koncertno najaktivnijih grupa u zemlji i regionu, pa gotovo da i ne postoji grad, klub ili festival na kome do sada nisu nastupili.
PRETPRODAJA ULAZNICA @LION PUB od ponedeljka 3.marta:
- Early bird 1200din
- Regularna cena 1500din
- Na dan koncerta (ako ostane ulaznica) 1800din
Zbog velikog interesovanja do početka pretprodaje moguće je rezervisati karte u pub-u...
Slična dešavanja
Lion Pub dešavanja
Nema više ništa :(