Aracataca, Audioclot i Gradske Bitange

Vreme:

subota / 21. mar 2026.

21:00

Mesto:

Dva Osam

Zagreb

Dva Osam

Objavljeno: 9. mar 2026.

Slika za Aracataca, Audioclot i Gradske Bitange

S početkom proljeća na pozornicu kluba slijeću nam mlade nade domaće alternativne & indie scene: Aracataca, Audioclot i Gradske Bitange! Stižu iz Šibenika, Pule i Valpova i preuzet će stage na Jabukovcu. Zapamtite dobro imena ovih bendova, jer čini se da ćemo ih još dugo slušati. Ako ih do sada još niste čuli uživo, imate savršenu priliku u subotu 21. ožujka u klubu DVA OSAM!

Aracataca, mladi indie-rock bend iz Šibenika, donose jedinstven zvuk koji spaja elemente bosse nove i post-punka, stvarajući osvježavajući glazbeni izričaj. Aktivni od 2022. upravo su objavili prvi album “Na sve strane”. Tekstovi im nastaju spontano, često tijekom proba, gdje odmah testiraju povezanost riječi i melodije, osiguravajući da svaka pjesma nosi autentičan pečat benda. Ime benda inspirirano je avangardnim duhom njihove glazbe. Na početku karijere, dok su radili na svojim prvim pjesmama, otkrili su paralelu s raznolikošću rodnog grada Gabriela Garcíe Márqueza, Aracatace, što ih je inspiriralo da preuzmu to ime. Aracataca su: Tara Šolić (vokal, gitara), Lorenzo Ušić (gitara), Ivan Stošić (bas) i Filip Laća (bubnjevi).

Audioclot, alt-rock bend iz Pule, osnovan je u veljači 2023., obogaćuju scenu daškom alternative 90-tih i melankolično-dinamičnim zvukom kojeg razvijaju svakim nastupom. Do sad su objavili EP “Limbo”, nastoje nastaviti stvarati te u bliskoj budućnosti napraviti i album. Članovi benda su Lucijan Boljun (gitara), Maro Pavlinović (bubnjevi) i Frane Peršić (vokal i bas), a trio bilježi brojne nastupe po domaćoj sceni: Pula (La Ressistance, Klub Kotač, Gitarijada etc.), Zagreb (Superval festival), Šibenik (Headroom festival), Dubrovnik i Rijeka.

Gradske Bitange su autorski rock bend iz Valpova, nastao 2018. godine. Iza sebe imaju četiri objavljena singla i debi album “Grad“. Mogu se pohvaliti priličnim brojem live nastupa među kojima vrijedi istaknuti gostovanje na INmusic, Superval, Rockstrikcija, Rock Live, Dubrovnik Music Week te SHIP festivalu. Njihov zvuk je mješavina novog vala, indie i alternativnog rocka, a članovi benda su Domagoj Ivić (vokal i gitara), Mislav Sušić (vokal i solo gitara), Noa Bolkovac (Bas gitara) i Matko Varžić (Bubanj).

­

Ulaznice za koncert

Ulaznice su dostupne u pretprodaji po cijeni od 7 eura, na ulazu u klub one će koštati 10 eura, odnosno 6 eura za studente uz predočenje X-ice na ulazu kluba.

Osim putem interneta, ulaznice se mogu kupiti u dućanu ploča PDV, na prvom katu Pločnika, u Međimurskoj ulici 21 u Zagrebu.

Info i ulaznice

Slična dešavanja


Dva Osam dešavanja

Najnovije na Urban BUG-u